Vianen: Langs de Beukenlaan
Ontwikkelaar TopVorm Vastgoed wil in het gebied rond de Beukenlaan in Vianen woningen bouwen. De gemeente en de ontwikkelaar hebben in maart 2023 een intentieovereenkomst afgesloten om samen de haalbaarheid van een ontwikkeling in dit gebied te onderzoeken. Voor Vianen maakt de gemeente samen met de inwoners een gebiedsvisie, waar ook de mogelijkheden voor ontwikkelingen rond de Beukenlaan in staan. De gemeenteraad stelt deze gebiedsvisie in het voorjaar van 2025 vast.
Naar de website over Beukenlaan Vianen (Deze link gaat naar een externe website)
Wat we gaan doen
Bij het voorbereiden van de Gebiedsvisie Vianen hebben we gemerkt dat er veel maatschappelijke en politieke discussie is over de ideeën over het gebruik in de toekomst van het gebied rond de Beukenlaan. Er lijken daardoor beperkte mogelijkheden over te blijven voor het ontwikkelen van woningen in het gebied. In het gebied ten noorden van de Beukenlaan en in een zone van 50 meter ten zuiden van de Beukenlaan zijn nieuwe woningen niet gewenst. Ook het terrein van de ijsbaan nemen we nu niet in een ontwikkeling mee.
TopVorm gaat voor hun eigen perceel ten zuiden van de Beukenlaan onderzoeken of een plan ontwikkeld kan worden dat haalbaar is en waarvoor draagvlak is.
Planning
- In maart 2023 hebben de gemeente en TopVorm in de intentieovereenkomst afgesproken dat de gemeente eerst een concept-startdocument maakt. Daarin staan de uitgangspunten en voorwaarden voor een plan.
- Het college heeft het concept-startdocument (Deze link gaat naar een externe website) in februari 2025 vastgesteld en de gemeenteraad daarover geïnformeerd.
- Met dit concept-startdocument als basis mag TopVorm proberen een plan te maken, belanghebbenden te betrekken en het plan verder uit te werken. Zowel TopVorm als de gemeente moeten kunnen bepalen of het plan haalbaar en wenselijk is. Daarbij is ook belangrijk of het plan voldoende publiek gedragen wordt.
- Als blijkt dat het plan voldoet aan alle kaders en haalbaar en wenselijk is, kunnen het college en de gemeenteraad hierover een besluit nemen.
- Als de gemeenteraad een positief besluit heeft genomen over het plan, kan de ontwikkelaar een voorlopig stedenbouwkundig plan maken.
- Als de gemeente instemt met het voorlopig stedenbouwkundig plan, sluiten we een nieuwe overeenkomst met TopVorm. Daarin komen de afspraken te staan over de verdere uitvoering van het plan.
Contact
U kunt contact opnemen via teamprojecten@vijfheerenlanden.nl.
Meer informatie
Bezoek de website van Vorm (Deze link gaat naar een externe website) voor meer informatie, om vragen te stellen of opmerkingen door te geven.