Eerste paal geslagen voor Het Zouwenbos Meerkerk

24 maart 2025

Op 20 maart 2025 markeerden ontwikkelaar en aannemer ThuisinBouwen, de toekomstige bewoners en de gemeente de start van woningbouwproject Het Zouwenbos in Meerkerk. Wethouder Joop van Montfoort blikte terug op een intensief proces waarbij het plan diverse keren moest worden aangepast.

Initiator Anne Aan de Wiel was de drijvende kracht achter dit plan. Hij vond een ontwikkelaar in John van der Ham/ThuisinBouwen. Helaas is Anne inmiddels overleden.

Het Zouwenbos ligt op een echte centrumlocatie. Voor de senioren is het straks fijn wonen dichtbij de voorzieningen. Het betekent echter ook passen en meten bij het bouwrijp en woonrijp maken van de locatie. De werkzaamheden gebeuren in goed overleg met de buurt.

Het plan past bij de wens uit de gebiedsvisie Meerkerk om meer seniorenwoningen te bouwen. Op deze plek komen straks tien twee-onder-een-kap woningen met slaapkamer en badkamer op de begane grond en een bovenverdieping. Daarnaast komt er een ruime vrijstaande woning.

Voor Meerkerk is het een verbetering, er zijn meer mogelijkheden voor senioren in het centrum van Meerkerk en de ontsluiting van Het Bos voor fietsers, voetgangers en hulpdiensten wordt beter.

Begin 2024 is begonnen met het gereed maken van de locatie (bomen kappen en voorbelasting aanbrengen). Nu start de bouw van de woningen met de bedoeling dat de woningen in eerste kwartaal van 2026 gereed zijn.

De bestaande straat Het Bos wordt verlengd. Het Bos blijft een doodlopende straat voor auto’s. Voor voetgangers en fietsers komt er een pad naar de Zouwendijk. Zo komt er voor deze voetgangers en fietsers een betere en veilige route tussen Zouwendijk en het (winkel)centrum van Meerkerk. In noodgevallen kunnen hulpdiensten ook gebruik maken van dit pad.